JAUNUMI

124739

LNMM aicinājums skolotājiem
14.01.2014Norises laiks un vieta:

2014. gada 23. janvāris, plkst.: 14:00

LNMM i/z „Arsenāls”, Torņu iela 1

 

No 2014. gada 18. janvāra līdz 20. aprīlim LNMM izstāžu zālē „Arsenāls” norisinās Eiropas kultūras galvaspilsētas izstāde „1914”, kas iekļauta programmas „Force Majeure” tematiskajā līnijā „Brīvības iela”. Izstādes „1914” centrālās tēmas – impēriju drupas, strēlnieki, modernisms un laikmetīgās mākslas komentārs par Pirmo pasaules karu – atklāj plaša satura materiālu sarunām un diskusijām, kā pamatvērtību tajā saglabājot visu cilvēcisko. Īpaši emocionāli skatītājus uzrunās oriģinālie fotouzņēmumi, kuros atainoti latviešu strēlnieki, kā arī modernistu darbi, kuru autori paši ir bijuši Pirmā pasaules kara aculiecinieki. Karš ir grūta un sarežģīta tēma bērniem, savukārt vēsture tiem šķiet abstrakta un tikpat sirreāla kā pasaku stāsti neilustrētās grāmatās. Tāpēc jo svarīgāk ir saprast, kāds ir izstādes kopējais vēstījums un kā salikt tajā uzsvarus, lai saturs kļūtu pēc iespējas uzrunājošāks un nolasāmāks dažāda vecuma bērniem. Skolotāju seminārā tiks prezentēts „1914” ietvaros paredzētais nodarbību piedāvājums, kā arī tiks piedāvāta ekskursija izstādē, kas palīdzēs sagatavoties skolotājiem individuālajām grupas vizītēm. Semināra dalībniekiem būs ekskluzīva iespēja kā pirmajiem pieteikt skolēnu grupas uz tām nodarbībām, kurām būs ierobežots norišu skaits.

Semināra programma:

14:00 „Izstādes „1914” izglītības programmu piedāvājums skolām” – ar to kā orientēties izstādes piedāvājumu un pasākumu klāstā, kas būtu vispiemērotākais katrai klašu grupai un kāpēc tas ir tapis šāds, iepazīstinās LNMM un projekta „1914” izglītības programmu kuratore Marta Pallo.

14:15 Etīžu teātris NERTEN – vizītkarte. Teātra režisori, aktieri un arī dramaturgi ir Svens Kuzmins un Toms Treibergs, savās izrādēs jau desmit gadus risina dažādas tēmas. Tikai skolotāju semināra laikā būs unikāla iespēja iepazīties ar NERTEN un pieteikties uz viņu īpaši „1914” ietvaros izveidoto interaktīvo piedāvājumu vidusskolēniem.  Vietu skaits ierobežots!

14:45 Pārskata ekskursija izstādē „1914” vadīs LNMM mākslas vēsturniece un latviešu strēlnieku kustībai veltītās grāmatas „Pulcējaties zem latviešu karogiem!” līdzautore Edvarda Šmite. 

Ieeja semināros bez maksas ar iepriekšēju pieteikšanos Marta.Pallo@lnmm.lv  

Papildus informācija:
T:   (+371) 67 357527
E.:
Marta.Pallo@lnmm.lv
      Atpakaļ