JAUNUMI

124718

Aicinām apmeklēt Starptautisko Skolēnu mācību uzņēmumu festivālu 2012. gada 9. martā tirdzniecības centrā "Rīga Plaza"
Apskatīt komentārus (0)


27.02.2012


Par Skolēnu mācību uzņēmumu. Biznesa izglītības biedrība „Junior Achievement – Young Enterprise Latvija” Skolēnu mācību uzņēmumu programmā aicina jauniešus piedalīties un darboties jau 16 gadus, veicinot uzņēmējdarbībai raksturīga domāšanas veida izplatīšanu Latvijā. SMU veido jaunieši vecumā no 10-21 gadam. SMU uzņēmums ir mācību nolūkā dibināts uzņēmums, kurā jaunieši attīsta neliela mēroga reālu ekonomisko darbību,  veido savu produktu vai pakalpojumu, pārdod to un pēc  9 mēnešu darbības iemācās arī savu uzņēmumu likvidēt. Darbojoties reālā vidē, jaunieši attīsta un pilnveido savas  uzņēmējspēju kompetences kā personiskās īpašības , gan kā īpašības, kuras būs nepieciešamas uzņēmējdarbības uzsākšanai nākotnē.

Par festivālu. 2012. gadā Biznesa izglītības biedrība "Junior Achievement – Young Enterprise Latvija" (JAL) sadarbībā ar SMU programmas atbalstītāju Baltijas valstīs – „Swedbank” Skolēnu mācību uzņēmumu Starptautiskā Festivāla laikā apbalvos aktīvāko 2011./2012 mācību gada SMU skolotāju/konsultantu. Šogad ir nodibināti 600 skolēnu mācību uzņēmumi, savukārt, uzvarot Ziemassvētku gadatirgus pasākumā,  tiesības piedalīties SMU Starptautiskajā festivālā ir ieguvuši 15 radošākie un inovatīvākie SMU no Latvijas. Pārējie dalībnieki – vairāk kā 60 SMU būs no citām valstīm. Festivāla laikā darbosies Latvijas uzņēmēju žūrijas komisija, kura piešķirs SMU nominācijas: inovatīvs produkts, kvalitatīvs produkts, labākā pārdošanas komanda un citas nominācijas.

Par skolotāju programmu. 120 skolotāji (70 ārvalstu) izskatīs visus SMU stendus, piedalīsies pieņemšanā Rīgas domē, darbosies darba grupās programmas „Enterprise without Borders”  ietvaros, kā arī apskatīs trīs Latvijas uzņēmumus. Katru gadu „JA Europa” organizē SMU gadatirgus un tur iespējams gūt pieredzi SMU konsultantiem – skolotājiem. Latvijā ar SMU konsultēšanu nodarbojas 160 skolotāji un „Junior Achievement – Young Enterprise Latvija” šādu pieredzes apmaiņu skolotājiem piedāvā , aicinot pie sevis ārvalstu SMU, kuri atšķiras ar produktiem un stendu noformējumu.

 Ar festivāla programmu iepazīstieties šeit.


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA