JAUNUMI

124714

Radošuma pils skolotāji atkal mācās! 2012. gads Radošuma pilī sākas ar aktīvām mācībām, vērtīgām diskusijām un patīkamiem pārsteigumiem!
Apskatīt komentārus (0)


09.01.2012


Arī šoreiz radošās domāšanas skolotāji ieradās Rīgā, lai divu dienu seminārā gūtu jaunas idejas un dalītos pieredzē ar kolēģiem. Pedagoģe un pētniece Karinē Oganisjana skolotājus iepazīstināja ar ļoti interesantu prezentāciju „Starpdisciplinārās mācības kā praktiskas kreativitātes avots un līdzeklis skolēnu uzņēmības veicināšanai ”. Viņa rosināja skolotājus novērtēt un izmantot starpdisciplinārās mācības kā praktiskas kreativitātes avotu un līdzekli skolēnu uzņēmības veicināšanai. Izmantojot šādu pieeju, uzdevumi tiek veidoti ietverot vairākus mācību priekšmetus. Skolēni tiek iesaistīti interesantā uzdevumā, kura atrisināšanai ir jāpielieto ne tikai zināšanas, bet arī attapība. Šādi uzdevumi tiek veidoti izmantojot reālas dzīves situācijas un tie trenē skolēnu spējas pielietot zināšanas dzīvē. Tādā veidā radošums tiek trenēts un attīstās dabiskā veidā. Šāda pieeja ļauj skolēnam efektīvāk izmantot savu potenciālu un aktīvi, ar interesi iesaistīties mācībās un dzīvē, pielietojot iemācīto.

Šajā seminārā liela uzmanība tika veltīta grupu darbam. Strādājot grupās, skolotāji ne tikai aktīvi apguva jaunas Edvarda de Bono CoRT1 un CoRT4 metodes, bet arī aktīvi veidoja grupu prezentācijas par aktuālu tēmu „Jaungada apņemšanās”. Šī tēma tika risināta ļoti daudzveidīgi – gan ar dziesmām jaunās skaņās, gan teatralizētām etīdēm un skaitāmpantiem. Ko tik visu cilvēki ir gatavi apņemties jaunā gada sākumā, piemēram: „Neēst torti „Cielaviņa” un nomest svaru, „strādāt bez brīvdienām”. Lai vieglāk realizētu savas apņemšanās, talkā tika aicināts arī gada varonis pūķis – un ne tikai viens, bet gan katrā mēnesī savs!

Semināra noslēgumā Radošuma pils direktore Ieva Kimonte aicināja skolotājus aktīvi iesaistīties Radošuma pils darbībā, lai kļūtu par treneriem nākotnē un mācītu jaunās grupas, jo vislabāk var iemācīt tie, kas paši ir mācījušies. Ir tik daudz darbiņu, kas saistīti ar iekšējo komunikāciju, pasākumu organizēšanu, skolotāju atbalsta materiālu veidošanu un iekšējās struktūras stiprināšanu – ikviena vēlme darboties tiek atzinīgi novērtēta un ir nepieciešama, lai efektīvi sasniegtu Radošuma pils cēlo mērķi: labklājības veicināšanu Latvijā.

Radošuma pils vārdā izsakām lielu pateicību atbalstītājiem, bez kuru palīdzības mēs nevarētu noorganizēt šo skolotāju semināru:

„Biznesa augstskolai Turība” un Andrim Pētersonam personīgi - par telpām un atbalstu mācībām;

„Biznesa augstskolas Turība” izdevniecībai par dāvanām;

RIMI Latvija – par našķiem kafijas pauzēs un dāvanām loterijā;

grāmatu apgādam „Zvaigzne ABC” par dāvanām loterijai;

SIA „Henkell-Baltic”;

Inesei Šaudiņai par treneru darba organizēšanu;

visiem treneriem, kas aktīvi darbojas Radošuma Pils komandā un nodrošina mācības;

„Sabiedrisko attiecību aģentūrai PR Stils”.

 


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA