JAUNUMI

124711

Skolotāji tiekas, lai pielaikotu sešas radošās domāšanas cepures
Apskatīt komentārus (0)


01.11.2011


Šoreiz semināra galvenā tēma bija Edvarda de Bono sešu domāšanas cepuru pielietošanas jautājumi. Tā bija iespēja apgūt jaunas iemaņas cepuru lietošanā, kā arī gūt jaunas idejas šo metožu izmantojumam mācību priekšmetu stundās. Treneri rosināja skolotājus uz metodēm paskatīties no dažādiem skatu punktiem, jo radošums rodas savstarpējā mijiedarbībā. Piemēram, Uldis Pāvuls uzskatāmi parādīja, ka uz sešām cepurēm ir jāskatās plašāk – ne tikai kā uz atsevišķu instrumentu, bet ņemot vērā vides, sociālo grupu un organizācijas ietekmi uz šo metožu lietojumu. Savukārt treneris Rolands Ozols rosināja padomāt, kas vispār ir sešu domāšanas cepuru metode. Skolotāju pieeja šim jautājuma bija visnotaļ radoša un tika sniegti visdažādākie skaidrojumi – „pelēko šūniņu kustināšana”, „kolektīvā domāšana”, „spēle”, „domāšana”, „secīgums”. Treneris arī dalījās pieredzē, kādas ir iespējamās cepuru lietošanas secības, un kā šo metodi var efektīvi izmantot, gatavojoties mācību stundai vai pasākumam.

 

Kas vēl šajā seminārā bija atšķirīgs no iepriekšējām mācībām? Ir notikušas izmaiņas treneru kolektīvā.Šajā seminārā darbu uzsāka jauna treneru komanda Ērgļu vidusskolas direktores Ineses Šaudiņas vadībā. Gan jaunajiem treneriem, gan Inesei ir apņēmība un vēlēšanās uzņemties šo jauno izaicinājumu, jo „radošuma metodes, kuras darbojas biznesā, ir jāienes skolā. Tāpēc ir pareizi, ka skolotāji kļūst par treneriem.” Arī Radošuma pils idejas iniciators Jānis Ošlejs ir pārliecināts, ka „vislabāk var iemācīties, mācot citiem”. Sveicam jauno treneru komandu un vēlam radošu veiksmi darbā!

 

Seminārā valdīja pozitīva un dzīvespriecīga gaisotne. Taču vislabāk noskaņojumu un domas atspoguļo pašu dalībnieku vērtējums un atziņas par ieguvumiem :

 

 „Guvu iedvesmu radošam darba turpinājumam ar kolēģiem, ar skolēniem, ar skolēnu vecākiem.”

 „Seminārs deva pārliecību par sevi, ka darām pareizi...”

 „Pozitīvas emocijas. Pozitīva gaisotne. ”

 „No katras bezizejas ir radoša izeja.”

 

Radošuma pils vārdā izsakām lielu pateicību atbalstītājiem, bez kuru palīdzības mēs nevarētu noorganizēt šo skolotāju semināru:

 

Biznesa augstskolai „Turība” – par viesmīlību un sniegto iespēju izmantot mājīgās telpas

Baltic Restaurants Latvia SIA – par kafijas paužu nodrošināšanu

Rimi Latvia – par sagādātajiem našķiem kafijas pauzēs, kas palīdzēja skolotājiem uzturēt možu garu

Apgādam „Zvaigzne ABC” – par sniegto iespēju treneriem iepazīties ar P. Ardena grāmatu „Lai ko tu domā, domā citādi”.

SIA „ Sabiedrisko attiecību aģentūra PR Stils”  – par pasākuma koordinēšanu un publicitāti.
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA