JAUNUMI

124710

Rokasgrāmata māksliniekiem radošajā izglītībā
Apskatīt komentārus (0)


14.11.2011


Grāmatā arī sniegti pētījuma rezultāti par radošo metožu izmantošanas ietekmi uz skolēnu kopējo sekmju līmeni. Piemēram, to jauniešu vidējās izglītības gala pārbaudījumu sekmes, kuri piedalījās radošajos projektos, paaugstinājās vidēji par 2,5 ballēm, salīdzinot ar līdzīgiem bērniem citās skolās Anglijā.

Programma „Mākslinieki radošajā izglītībā” (AiCE) tika izveidota 2010. gada septembrī, lai veicinātu sadarbību starp skolām, skolotājiem un māksliniekiem Eiropā. Programma tik aizveidota, lai risinātu konkrētu dzīves nepieciešamību. Projektā piedalījās divdesmit pieci mākslinieki no deviņām Eiropas valstīm: Lielbritānijas, Austrijas, Nīderlandes, Zviedrijas, Bulgārijas, Rumānijas, Serbijas, Slovākijas un Turcijas. Projekta dalībnieki izstrādāja rokasgrāmatu māksliniekiem darbam ar skolēniem sākumskolā. Pagājušajā mācību gadā šo rokasgrāmatu izmantoja divdesmit piecās trūcīgu rajonu sākumskolās Lielbritānijā, Zviedrijā, Austrijā un Nīderlandē, jo projektā īpaša uzmanība tika veltīta skolām nabadzīgajos rajonos.  AiCE programma apliecina, ka bērni gūst reālu un taustāmu labumu, iesaistoties kopējos projektos ar māksliniekiem. Mācību process kopā ar māksliniekiem dod bērnam iespēju uzdot jautājumus, risināt problēmas, sazināties, sadarboties un kritiski izvērtēt savu darbu.

Autori cer, ka rokasgrāmata būs noderīga māksliniekiem, lai veicinātu bērnu un jauniešu radošo attīstību, vienlaicīgi bagātinot mākslinieku radošo darbību.

Iespēja iepazīties ar rokasgrāmatu (angļu valodā).

 


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA