JAUNUMI

124701

Noslēgušās Radošās domāšanas dienas
Apskatīt komentārus (0)


25.05.2011


Nupat ir noslēgušās Radošās domāšanas dienas.  Tās ideju grupa Radošuma pils sadarbībā ar Britu padomi Latvijā un Rīgas Ekonomikas augstskolu. Divu dienu garumā Latvijā ciemojās  radošuma eksperts, Edvarda de Bono domāšanas skolas Cavendish Training (Lielbritānija) meistarklases vadītājs Graeme Allan.

Pasākuma pirmajā dienā, 17. maijā, Graeme Allan novadīja meistarklases radošās domāšanas treneriem un biznesa pārstāvjiem. Nodarbībās G. Allan iepazīstināja ar dažādiem paņēmieniem, kā trenēt radošo un analītisko domāšanu, lēmumu pieņemšanas prasmi un atvērtību jauniem risinājumiem. Meistarklasē uzņēmējiem īpašs uzsvars tiks likts uz Edvarda de Bono metožu izmantošanu biznesā.

Pasākuma otrajā dienā, 18. maijā, Rīgas Ekonomikas augstskolā pulcējās radošās domāšanas skolotāji, kuri pilotprojekta veidā ir pirmo gadu apguvuši un pasnieguši radošo domāšanu kā fakultatīvu mācību priekšmetu 69 Latvijas skolās. Skolotājiem bija iespēja tikties ar Graeme Allan īpašā radošuma stundā un saņemt ieteikumus radošuma metožu izmantojumam mācību procesā.

Graeme Allan vieslekcijā iepazīstināja ar savu pasniedzēja pieredzi Jaunzēlandē, kur Edvarda de Bono metodes viņš izmantoja katru dienu. Meistarklases vadītājs atzina, ka de Bono metodes palīdz domāt precīzāk, ātrāk un, galvenais, produktīvāk. Pasniedzējs lekcijā 2 minūšu laikā prezentēja vienu no de Bono metodēm „PMI” (Plusses, Minuses, Interesting possibilities), tā pierādot tās vienkāršību.

Graeme Allan aicināja visus: gan skolotājus, gan skolēnus un vecākus stāstīt par šīm metodēm, tās popularizēt un mudināja dalīties ar informāciju. To meistarklases vadītājs piekopj arī pats, regulāri rakstot savu blogu skolotājiem par Edvarda de Bono metodēm. Pēdējie ieraksti ir veltīti tieši savai vizītei Rīgā Radošās domāšanas dienu ietvaros. Skat. http://newmillenniumthinking.blogspot.com/.

Graeme Allan ir Edvarda de Bono domāšanas skolas Cavendish Training (Lielbritānija) Meistarklases vadītājs. G. Allan ir radošās domāšanas prasmes pasniedzējs ar vairāk kā 30 gadus ilgu pasniegšanas pieredzi Jaunzēlandē, Lietuvā un citās valstīs. Meistarklases vadītājs Latvijā viesojās pirmo reizi. Vizītes laikā G.Allan dalījās savā pieredzē par radošo domāšanu, kas ir pamatā kreativitātei un inovācijām.

18. maijā notika arī galda spēļu konkursa „Radi spēli pats” veiksmīgāko spēļu demonstrējums un uzvarētāju apbalvošana. Savukārt radošās domāšanas treneri iepazīstināja ar atziņām, kas gūtas mācību procesā. Radošās domāšanas dienu noslēgumā visiem dalībniekiem bija iespēja pārrunāt gada laikā paveikto un uzzināt par nākotnes plāniem tālākai radošuma sekmēšanai Latvijā.

Izsakām lielu pateicību mūsu atbalstītājiem, kas palīdzēja sarīkot šīs Radošās domāšanas dienas: Britu padomei, Rīgas Ekonomikas augstskolai, FranklinCovey Latvia, biedrībai Junior Achievement - Young Enterprise Latvija, PR Stils, RIMI Latvia, Apgādam Zvaigzne ABC un websoft.lv.
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA