JAUNUMI

Dr. Edvards de Bono viesosies Latvijā
Apskatīt komentārus (0)


09.10.2009


No 2009.gada 24. līdz 27.oktobrim Rīgā viesosies pasaules vadošais eksperts radošajā domāšanā un domāšanas apmācību metodēs, „Eiropas radošuma un inovāciju gada 2009” vēstnieks Dr. Edvards de Bono.

Dr. Edvarda de Bono vizītes mērķis ir rosināt diskusiju par radošas domāšanas lomu izglītības un apmācības procesā un iespējām radošās domāšanas metodes ieviest Latvijas izglītībā. Radošums ir priekšnoteikums, lai stiprinātu inovāciju rašanos, kas savukārt veicina ekonomikas attīstību, tautsaimniecības izaugsmi un valsts labklājību kopumā. Dr. de Bono metodes izglītībā tiek pielietotas daudzās pasaules valstīs, piemēram, Jaunzēlandē, ASV, Īrijā, Singapūrā, Kanādā u.c.

Dr. de Bono izveidotie „Sešu cepuru” un „Laterālās domāšanas” koncepti ir pazīstami visā pasaulē. Viņš ir mācījis radoši domāt dažādām auditorijām – uzņēmējiem, zinātniekiem, ekonomistiem, valdībām, māksliniekiem un bērniem un sarakstījis 73 grāmatas, kas ir tulkotas 41 valodā, kā arī lasījis lekcijas vairāk nekā 60 pasaules valstīs. Padomus Dr. de Bono radošajā domāšanā ir lūgušas pasaules vadošās biznesa korporācijas, piemēram, Nokia (Somija), Sanofi (Francija), Rolex (Šveice), Total (Francija), Siemens (Vācija), 3M (Vācija), Ericsson (Zviedrija), Nestle (Šveice), Bosch (Vācija). Dr. de Bono ir padomnieks arī vairākām valdībām, pilsētu un reģionu pašvaldībām, kā arī starptautiskām organizācijām.

Dr. de Bono vizītes programma:
25.oktobrī no plkst. 10.00 – 12.00 tikšanās ar Junior Achievement Latvija programmas skolotājiem, kuri savā darbā īsteno radošās domāšanas metodes.
26.oktobrī no plkst. 9.30 – 17.00 uzstāšanās konferencē „Radoša domāšana un izglītība”. Tajā piedalīsies un teiks uzrunas izglītības un zinātnes ministre Dr. Tatjana Koķe, Rīgas Ekonomikas augstskolas rektors Dr. Anders Paalzow, Stratēģiskās analīzes komisijas vadītājs Dr. Roberts Ķīlis, uzņēmēja un programmas „Iespējamā misija” patronese Ingrīda Blūma, kā arī ideju grupas „Radošuma pils” līdzdibinātāji Jānis Ošlejs un Roberts Dlohi.
27.oktobrī no plkst. 9.30 – 11.00 dalība diskusijā „Latvijas stratēģija radošās domāšanas apmācībai izglītības sistēmā”, kurā piedalīsies arī Dr. Rita Kaša, kura ir veikusi pētījumu „Radošas domāšanas prasmes Latvijas skolās”. Diskusijas moderators – uzņēmējs Jānis Ošlejs. Diskusiju rīko Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā un ideju grupa „Radošuma pils”.

Dr. de Bono vizīti Latvijā rīko ideju grupa „Radošuma pils”. Tajā darbojas virkne pazīstamu uzņēmēju, pasniedzēju, pedagogu un citu idejas atbalstītāju.

Vizīti mūsu valstī atbalsta Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, viesnīca „Hotel Bergs”, Swedbank, Rīgas Ekonomikas augstskola un Fazer Amica. Vizītes oficiālā aviokompānija – airBaltic. 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA