JAUNUMI

Notiks konference par radošu domāšanu un izglītību
Apskatīt komentārus (0)


25.10.2009


Pirmdien, 26.oktobrī notiks konference “Radoša domāšana un izglītība”, kurā piedalīsies „Eiropas radošuma un inovāciju gada 2009” vēstnieks Dr. Edvards de Bono.

Konferences mērķis ir rosināt diskusiju par radošas domāšanas lomu izglītības un apmācības procesā un iespējām radošās domāšanas metodes ieviest Latvijas izglītībā un iepazīties ar Dr. Edvarda de Bono radošās domāšanas metodēm. Radošums ir priekšnoteikums, lai stiprinātu inovāciju rašanos, kas savukārt veicina ekonomikas attīstību, tautsaimniecības izaugsmi un valsts labklājību kopumā.

Konferencē “Radoša domāšana un izglītība” Dr. Edvards de Bono vadīs meistarklasi, kuras laikā stāstīs par savām radošās domāšanas metodēm un to, kā tās ir ieviestas dažādu valstu izglītības sistēmās. Dr. de Bono izveidotie „Sešu cepuru” un „Laterālās domāšanas” koncepti ir pazīstami visā pasaulē. Viņš ir mācījis radoši domāt dažādām auditorijām – uzņēmējiem, zinātniekiem, ekonomistiem, valdībām, māksliniekiem un bērniem un sarakstījis 73 grāmatas, kas ir tulkotas 41 valodā, kā arī lasījis lekcijas vairāk nekā 60 pasaules valstīs. Padomus Dr. de Bono radošajā domāšanā ir lūgušas pasaules vadošās biznesa korporācijas, piemēram, Nokia (Somija), Sanofi (Francija), Rolex (Šveice), Total (Francija), Siemens (Vācija), 3M (Vācija), Ericsson (Zviedrija), Nestle (Šveice), Bosch (Vācija). Dr. de Bono ir padomnieks arī vairākām valdībām, pilsētu un reģionu pašvaldībām, kā arī starptautiskām organizācijām.

Konferencē piedalīsies un teiks uzrunas izglītības un zinātnes ministre Dr. Tatjana Koķe, Rīgas Ekonomikas augstskolas rektors Dr. Anders Paalzow, Stratēģiskās analīzes komisijas vadītājs Dr. Roberts Ķīlis, uzņēmēja un programmas „Iespējamā misija” patronese Ingrīda Blūma, kā arī ideju grupas „Radošuma pils” līdzdibinātāji Jānis Ošlejs un Roberts Dlohi.

Dr. de Bono vizīti Latvijā rīko ideju grupa „Radošuma pils”. Tajā darbojas virkne pazīstamu uzņēmēju, pasniedzēju, pedagogu un citu idejas atbalstītāju.

Vizīti mūsu valstī atbalsta Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, viesnīca „Hotel Bergs”, Swedbank, Rīgas Ekonomikas augstskola, programma “Iespējamā misija” un Fazer Amica. Vizītes oficiālā aviokompānija – airBaltic. 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA