JAUNUMI

Radošums Lietuvā
Apskatīt komentārus (0)


12.11.2009


Pēc Britu padomes uzaicinājuma „Radošuma pils” pārstāvji (Jānis Ošlejs un Agnija Jansone) š.g. 4.un 5.novembrī piedalījās „Forum for creative society: linking arts, education and business” Viļņā, ko rīkoja Lietuvas Starptautiskais kultūru programmu centrs.

Šis forums bija organizēts Eiropas Savienības Radošuma un inovāciju gada ietvaros un Latviju tajā pārstāvēja 15 dalībnieki no dažādām izglītības un kultūras institūcijām un nevalstiskajām organizācijām.

Lietuvā radošuma attīstībai skolās tiek piešķirta visaugstākā vērība. Pasākumu atklāja Lietuvas prezidente Daļa Gribauskaite, uzņemoties kļūt par radošuma vēstnesi valstī.

Foruma laikā uzstājās arī Paul Colllard no Lielbritānijas ar prezentāciju par mākslinieku sadarbību ar skolām. Sīkāk par viņa darbību Lielbritānijā var iegūt papildu informāciju www.creativitycultureeducation.org; Creative Partnerships – the Government’s flagship creative learning programme: www.creative-partnerships.com; Find Your Talent – the Government’s pilot cultural offer for all children and young people: www.findyourtalent.org; Shine – the annual celebration of the talent of all children and young people: www.shineweek.co.uk .

Foruma otrajā dienā tika organizēt diskusija par tradicionālo radošumu un izglītību Lietuvas izglītības un zinātnes ministrijā. Lietuvas kolēģi lūdza prezentēt ideju grupas „Radošuma pils” iniciatīvu ieviest radošo domāšanu kā mācību priekšmetu skolās.

Vizītes laikā “Radošuma pils” pārstāvjiem bija iespēja pārrunāt radošās domāšanas apmācību Latvijas skolās ar LR Izglītības un zinātes ministrijas, LR Kultūras ministrijas un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem. 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA