JAUNUMI

Eiropas radošuma un inovācijas manifests
Apskatīt komentārus (0)


12.11.2009


“Eiropas radošuma un inovācijas manifests” ir viens no būtiskākajiem rezultātiem, kas gūts 2009. — Eiropas Radošuma un inovācijas gadā. Dokuments tapis, sadarbojoties gada vēstniekiem — Eiropas līderiem kultūras, zinātnes, uzņēmējdarbības un dizaina jomā. Manifests nāk klajā ar septiņiem “priekšrakstiem”, kas palīdzēs veidot ES radošuma un inovācijas stratēģiju nākamajiem desmit gadiem.

Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu saka: “Paredzēt nākotni un izprast to, kā rīt dzīvot labāk nekā vakar, visās jomās spēj tie, kas prot radīt un inovēt. Eiropai šāds redzējums pašlaik ir ļoti vajadzīgs, jo mēs tiecamies kļūt par vadošajiem globālu risinājumu meklētājiem izejai no krīzes un klimatu pārmaiņu pārvarēšanai. Tādēļ vēlos sirsnīgi pateikties vēstniekiem par Eiropas radošuma un inovācijas manifestu, un es gādāšu, lai viņu redzējums tiktu iestrādāts jaunajā Komisijas stratēģijā 2020. gadam.”

Kā Eiropai tikt jaunās, globalizētās, sīvas konkurences pārņemtās, uz zināšanām balstītās 21. gadsimta pasaules priekšgalā? Kā Eiropā izglītībā, pētniecībā, kultūrā, dizainā, uzņēmējdarbībā un ikdienas darbā labāk izmantot radošuma un inovācijas potenciālu? Kā sabiedriskā politika Eiropas un valsts līmenī var veicināt radošumu un inovāciju šajās jomās?

Dažādu dzīves pieredzi guvušie Eiropā ievērojamie cilvēki, kas kļuvuši par 2009. — Eiropas Radošuma un inovācijas gada vēstniekiem, ir meklējuši atbildes uz šiem jautājumiem. Eiropas radošuma un inovācijas manifests ir viņu kopdarbs. Ierosinot 7 prioritātes un 7 darbības jomas, manifests ir spēcīgs pārmaiņu rosinātājs. Tas palīdzes veidot Eiropas Savienības redzējumu par radošuma un inovācijas nozīmi un iedvesmos Eiropas Savienības 2010. līdz 2020. gada stratēģiju.

Radošuma un inovācijas gada mērķis ir veicināt radošu un inovatīvu pieeju dažādās cilvēka darbības jomās un palīdzēt Eiropas Savienībai labāk pielāgoties pārbaudījumiem, kas pārvarami globalizētā pasaulē

Pēc Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā sniegtās informācijas. 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA