JAUNUMI

124752

Radošuma pils seminārs Ērgļu vidusskolā
Apskatīt komentārus (0)


10.01.2015


Laikā, kad šķiet, teju visas metodes ir zināmas un kārtējie „Jaunumi” jau nogurdina ar savu daudzsološo banalitāti ir vērts apzināties vērtības, kas jau ir, un jautājums rodas vairāk, nevis par to, ko vēl pamācīties, bet ko un kā iespējams darīt un paveikt Latvijas apstākļos. Plaša mēroga praktiskās pieredzes semināri nu jau kļūst par „Radošuma pils” tradīciju, jo ļauj ne tikai paraudzīties uz metodēm no kolēģu skatu punkta, bet arī iedvesmoties, gūt praktisku piemērus un piedzīvot „uz savas ādas”.

Uz šādu praktisko pieredzes apmaiņu 9. janvārī „Radošuma pils” aktīvisti bija pulcējušies Ērgļos pie pieredzējušām labās prakses īstenotājām Ērgļu vidusskolā - direktores Ineses Šaudiņas un skolotājas Ineses Zlaugotnes.

Par turpmākajiem pasākumiem informācija www.facebook.com/radosumapils

Kas ir Radošuma pils?

 „Radošuma pils” ir dažādu nozaru cilvēki, kas apvienojušies, lai rastu, iedzīvinātu un dalītos ar metodēm, kuras palīdz veidot personību un izaugsmei atbalstošu vidi Latvijas skolās. Vairākus gadus Ērgļu vidusskolas direktore Inese Šaudiņa un skolotāja Inese Zlaugotne arī darbojas „Radošuma pilī”.

Ideju grupa „Radošuma pils”, kuru izveidojuši vairāki Latvijā zināmi uzņēmēji, tika dibināta 2009. gadā ar mērķi atbalstīt radošuma attīstību un pielietošanu dažādās dzīves jomās. Šajā laikā vairāki simti skolotāju dažādos kursos Rīgā, Liepājā un citur Latvijā ir guvuši idejas un ierosmi jaunām darba formām.

Ko Radošuma pils dara?

-Sniedz atbalstu – metodes, darbības rīkus un ideju biedrus.

-Iet soli pa solim.

-Pārbauda praksē.

-Iedvesmo ar veiksmes stāstiem.

Kas tad notika Ērgļos?

2015. gada 9. janvārī Ērgļu vidusskola pie sevis uz pieredzes apmaiņas semināru aicināja viesus no „Radošuma pils”- no Liepājas, Blīdenes, Smiltenes, Cēsīm un Rīgas, kā arī interesentus  no apkārtējām izglītības iestādēm – Jaunpiebalgas un Lubānas vidusskolām, Madonas Valsts ģimnāzijas, Lazdonas, Taurupes, Mazozolu un Sausnējas pamatskolām un Ērgļu Profesionālās vidusskolas. Piedalīties seminārā bija ieinteresēti gan skolotāji un skolu vadītāji, gan pašvaldību deputāti, vecāki, kā arī skolēni, kuriem tika organizēta atsevišķa programma.

Semināra dalībniekiem tika piedāvāts ieskats „Radošuma pils” darbībā: tās dibinātājs uzņēmējs J. Ošlejs stāstīja par biedrības veidošanos un mērķiem; par jēgpilnas un ilgtspējīgas izaugsmes veicināšanu jeb koučingu skolā stāstīja  I. Kimonte; ar domāšanas kā prasmes rezultatīvai darbībai, iniciatīvai un radošumam pielietošanu izglītībā iepazīstināja Liepājas skolu pārstāvji; par Radošuma un humānās pedagoģijas saikni un programmu „Dedz, bet neizdedz” informēja I. Kušnere un A. Reinolde. Savu pieredzi un praktiskās pieredzes secinājumus atklāja Liepājas pārstāves Juta Birzniece un Inta Korņējeva.

Ērgļu vidusskolas skolotāji un skolēni dalījās ar savu pieredzi - „Mērķtiecīgs radošums labam rezultātam”. Ar skolas vīziju praktiskā darbībā iepazīstināja direktore I. Šaudiņa, par idejām un mērķtiecību skolēnu projektos stāstīja direktores vietniece izglītības jomā - M. Picka, par radošuma stundām un to rezultātiem ilgtermiņā - ekonomikas skolotāja I. Zlaugotne. Skolēnu domes pārstāvji dalībniekus ieinteresēja ar motivācijas spēles „Izkrāso IKdienu” norisi.

Ciemos atbraukušie skolēni no dažādām skolām varēja iepazīties ar Ērgļu vidusskolas telpām, mācību un atpūtas procesu, kā arī izmēģināt radošās domāšanas metožu efektivitāti, spriežot par ļoti aktuālām lietām, piemēram, par karjeras izvēli. De Bono Sešu cepuru metodi prezentēja un praktiski mācīja lietot 11. klases skolnieces – Laura, Sabīne un Līva, kuras šīs metodes pašas trenējās, mācoties 7. klasē fakultatīvajās nodarbībās  „Radošo domāšana”

Patiess prieks par atsaucību un radošu garu.

Es arī tā gribu!

Raksti uz radosumapils.latvija@gmail.com

Skaties www.radosumapils.lv

Seko mums Facebook

Inese Zlaugotne, Ērgļu vidusskolas skolotāja un

Radošuma pils trenere

Seit jāliek tekstu


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:




Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA