121930

Erasmus+ projekts "Let's go ECO!"
01.08.2021


Ar katru gadu straujāk un straujāk tuvojas diena, kad būsim izmantojuši visu, ko mūsu planēta viena gada laikā spēj saražot. Savvaļas ugunsgrēki katru dienu iznīcina arvien vairāk mežu, ūdens un gaiss tiek piesārņots vairāk un vairāk, pat pārtika, ko mēs lietojam ikdienā, ir daļa no šīs globālās problēmas, jo uzņēmēji izmanto dažādus pesticīdus, lai panāktu straujāku dārzeņu, augļu vai graudaugu attīstību. Visi šie fakti summējas vienā – mēs ar katru dienu ātrāk iznīcinām savas mājas – planētu Zeme. Ir jārīkojas tagad!

Iespējams, labākais veids, kā to visu saskatīt un rīkoties, ir aizbēgt no ikdienas realitātes un paskatīties uz visu no cita skatupunkta. 2021. gada vasarā, no 24. jūlija līdz 1. augustam, Erasmus+ jauniešu apmaiņas projektā “Let’s go ECO!” satikās 33 jaunieši, kuriem bija šī iespēja nedaudz aizbēgt no ikdienas darbiem un domām, lai uzlabotu sevi, savu paradumus un vidi sev apkārt.

Projekta galvenais mērķis bija pulcēt cilvēkus no 5 dalībvalstīm, kuriem rūp vide un tās turpmākā attīstība, kā arī tos, kuri par ekoloģiju ikdienā tik daudz nedomā, lai visi kopā spētu apzināt problēmu, saprast tās apmērus un nopietnību, meklētu veidus, kā dzīvot videi draudzīgāk, rīkoties un izplatīt šo ideju tālāk. Dažādās grupu prezentācijās, darbnīcās, veidojot video un organizējot diskusijas, dalībnieki iepazina cilvēku un vides problēmas savā reģionā un arī citās valstīs, kā arī savās mājsaimniecībās un ikdienā. Dalībnieku grupa apsprieda, kur šīs problēmas var novest un kādi varētu būt risinājumi to mazināšanai vai pat izbeigšanai.

Katram no dalībniekiem bija sava iepriekšējā pieredze, viedoklis un cerības par projektu un tēmu, projekta laikā dalībnieki uzlaboja savas zināšanas un pilnveidoja vai pat mainīja ikdienas darbības, lai palīdzētu mūsu Zemei. Dalībnieki saprata, cik ir svarīgi ir novērtēt to, kas ir mums apkārt. Ir svarīgi sākt ar sevi, jo ir tik daudz iemeslu būt videi draudzīgiem!

Vairāk par projektu lasi: https://letsgoeco.eu/home/

 
      Atpakaļ
Zaļā iela 27 - 13, Ērgļi
LV-4840, Latvija
radosumapils.latvija@gmail.com
+371 26328684
           

Sazinies ar mums

vārds:
E-pasts:
Piezīmes: