JAUNUMI

"Patiesi ass ... zāģis foreļupes krastā"
25.09.2015


 

Kas, kur, kad?:

No 10:00 ierašanās "Nītaures Radošuma pilī" (koordinātes 57.08798 25.23958 jeb tūlīt pa kreisi aiz 2.km stabiņa no Nītaures braucot pa "Ģikši 15" ceļu).

Kartē agrāk vieta saucās "JaunZosuļi".

Attīram skaisto Mergupes gravu!

Grava ir diezgan aizaugusi un augsne pamīksta, tā ka tajā stāvumā jārēķinās, ka gan apavi, gan drēbes vēlamas tādas, lai nav žēl sasmērēt.

Daudz koki ir sakrituši upītē, arī bebri piepalīdzējuši. Kokus būtu labi izvilkt, sazāģēt, saskaldīt, un sanest malkas šķūnī, lai pažūst. Krastu attīram no kokiem, krūmiem, un citām lietām, kas daudzu gadu gaitā tur sakrājušās. Ir doma nākamgad tur izveidot takas, lai var noiet pie upītes. Varbūt arī skatu platformu virs gravas!?

Ja ir garie gumijnieki, tie lieti varētu noderēt! Šobrīd upe ir samērā sekla, taču vietām tās dziļums varētu būt arī pāri celim.

Daļa talcinieku varēs turpināt demontēt lielās akmens ēkas "iegāzto" jumta galu, kas palika pāri no iepriekšējās talkas, un kas tagad arī ir jau "gatavs" sadalīšanai pa sastāvdaļām.

Ja ir kādi instrumenti - cirvji, zāģi (visādi), laužņi - tie varētu lieti noderēt, lai lietas raitāk sokas!

Amatniecības spilgtākajiem faniem būs iespēja pielabot guļbūves un šķūņu šīfera jumtu caurumus. Šīfera gabali un šīfera naglas ir, vismaz bija...

Dārznieki varēs izzāģēt ābeles, rakt dārzu, iekārtot sev kādu eko dobīti nākamam gadam.

Pusdienās vārīsim Tradicionālo kopīgo zupu lielā katlā uz uguns. Var pieteikties griezt, maisīt un vārīt gatavu - zupu vai ko citu gardu svaigā gaisā, pie ugunskura.

Orientējamies uz radoši darbīgu atpūtu svaigā gaisā!

Galvenais mērķis - Attīram daļu no skaistās Mergupes gravas!

Cieņā, un cerībā uz sadarbību!

Valdis Tilgalis domaatsdariits@gmail.com, +37126607787, Skype:TValdis

Arī: https://www.facebook.com/N%C4%ABtaures-Rado%C5%A1uma-pils-1488204024761157/timeline/

/Valdis Tilgalis /
      Atpakaļ