JAUNUMI

124730

Ir noslēdzies jau otrais „Radošuma Pils” mācību gads. Tiksimies rudenī!
Apskatīt komentārus (0)


12.06.2012


„Ceļā uz radošumu izglītībā” – jautājums, kurš neapšaubāmi ir aktuāls gandrīz 100 Latvijas skolotājiem un „Radošuma pils” atbalstītājiem, kuri 4. jūnijā pulcējās biznesa augstskolā „Turība”, lai piedalītos „Radošuma pils” apmācību programmas noslēguma seminārā.  

Ir aizvadīts jau otrais „radošuma stundas” gads Latvijas skolās. Šajā laikā esam kļuvuši pieredzējušāki, elastīgāki un atvērtāki. Liels darbs ir padarīts, bet esam vēl ceļā. Patīkami, ka esam sadzirdēti LR Izglītības un zinātnes ministrijā un mums ir nozīmīgs sabiedrotais ceļā uz radošumu. Ir prieks, ka vēl 100 Latvijas skolotāji saņēma sertifikātus kā apliecinājumu savām jauniegūtajām zināšanām un prasmēm, mācot radošo domāšanu skolās.

Radošās domāšanas spējas aizvien vairāk tiek pieprasītas darba tirgū. Šo spēju attīstīšana veicina skolēnu konkurētspēju tuvākā un tālākā nākotnē. Tās ir ļoti būtiskas uzņēmējdarbības uzsākšanā, skolēnu firmu veidošanā, kā arī mērķu sasniegšanā pēc vidusskolas beigšanas.

„Radošuma Pils” dibinātājs, ekonomists un uzņēmējs Jānis Ošlejs uzsver, ka „ mūsdienu pasaulē inovācijas ir galvenais attīstības dzinējspēks, savukārt inovāciju obligāts priekšnoteikums ir radoša personība. Ja vēlamies, lai Latvija no zināšanu lietotājas un kultūras kopētājas pārvēršas par tehnoloģiju un kultūras radītāju, mums ir nepieciešams paaugstināt radošās spējas, pirmkārt, jaunajā paaudzē. Tā ir Radošuma Pils misija”.

Ir gandarījums, ka arī skolotāji atzīst un ir pārliecināti, ka skolēnu radošuma un iniciatīvas veicināšanai ir jākļūst par vienu no skolas prioritātēm. Ruta Arne, Rubas pamatskolas skolotāja uzsver, ka „Radošuma Pils” programma rosināja saprast, ka „mūsdienu skolēni ir citādi un viņu mācīšanās procesam ir jākļūst citādam. Jāmainās skolotājam! Skolēnu mācīšanās process ir svarīgāks par rezultātu, tieši tāpēc ir nozīmīgi apgūt jaunus mācīšanās paņēmienus”.

Priecājamies, ka mūsu darbs ir nozīmīgs un vajadzīgs. Agija Reiniece, Ērģemes pamatskolas skolotāja, novērtējot „Radošuma Pils” apmācību programmu, norāda, ka programmas vērtība skolai un sabiedrībai ir „domājoši cilvēki, spējīgāki atrisināt problēmas un ieviest jaunas lietas”.

„Radošuma Pils” vārdā sakām lielu paldies visiem, kas ir ieguldījuši savas domas, laiku un enerģiju un bez kuru palīdzības mēs nevarētu veidot domājošas un radošas skolas.

Skolotājiem novēlam nezūdošu enerģiju un degsmi, attīstot skolēnu domāšanas prasmes!

Uz tikšanos rudenī!

 


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA